Soczewki fotochromowe? Dlaczego, taaaak!

Czy można chronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV, mając na nosie swoje okulary korekcyjne? Oczywiście!!! Komfort widzenia i bezpieczeństwo dla naszych oczu…, to coś czego potrzebujemy. Jest na rynku wiele rozwiązań, ale w tym artykule będziemy omawiać tzw. fotochromy. Jak one działają, czego od takich soczewek oczekiwać?

Krótkie wyjaśnienie: soczewki fotochromowe to takie, które pod wpływem promieni ultrafioletowych (promieni słonecznych) przyciemniają się i imitują w tym momencie okulary przeciwsłoneczne – chroniąc nasz wzrok. Wchodząc do miejsca, gdzie promienie UV nie wpadają soczewka reaguje odwrotnie tj. staje się przejrzysta dając komfort widzenia.

Reakcja soczewek fotochromowych zależy od panującej temperatury, warunków świetlnych i rodzaju soczewki fotochromowej.

Najlepsze soczewki fotochromowe spośród wszystkich dostępnych ofert na rynku to soczewki marki Transitions. Soczewki Transitions najszybciej i najefektywniej dostosowują się do obecnych warunków atmosferycznych, średnio rozjaśniają się o 20% szybciej od konkurencyjnych. Zapewniają maksymalny komfort w pomieszczeniach i bardzo dobry poziom przyciemnienia na zewnątrz, nawet do 85%. Blokują 100% promieniowania UVA i UVB. Dostępne we wszystkich mocach optycznych, pasujące do wszystkich rodzajów opraw okularowych

Najbardziej popularne są trzy kolory:

Czy takie soczewki nadają się dla kierowców?

Należy pamiętać, że przednia szyba samochodowa blokuje aż ok 99% promieniowania UV, co powoduje, że większość soczewek fotochromowych nie ciemnieje w samochodzie. Na szczęście optyka rozwija się bardzo szybko technologicznie. Sprawdzonym rozwiązaniem są soczewki fotochromowe Transitions Xtractive, które są tak zaprojektowane by aktywowały się za przednią szybą samochodu. Pochłaniają światło widzialne, o krótkiej fali (np. w samochodzie) oraz zapewniają wysoki komfort przy większym nasłonecznieniu stając się bardzo ciemne (88%-95%). 

Dostępne w trzech klasycznych kolorach (szary, brązowy, szarozielony).

Kolejnym świetnym rozwiązaniem są soczewki z efektem błyszczącego lustra. Tak, soczewki fotochromowe możemy zrobić w wersji soczewek “lustrzanych”, bardzo popularny motyw wśród okularów przeciwsłonecznych. Nadal spełniają swoją funkcję, czyli reagują na natężenie promieniowania UV. Przyciemniają się maksymalnie do 87% na zewnątrz, umiarkowanie reagują także w samochodzie, a na zewnątrz soczewki mają delikatnie opalizujący blask. Dla osób, które oprócz ochrony wzroku i komfortowego widzenia cenią sobie modny wygląd jest to najlepsza propozycja. Soczewki są dostępne w 6 wyjątkowych kolorach.


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub danych kontaktowych poniżej.

ul. Kolejowa 27A
63-400 Ostrów Wielkopolski

Klienci indywidualni: oco.optyczne@gmail.com