Kolor i jego znaczenie przy doborze opraw

Oprawy/okulary dziś mają wiele funkcji, u niektórych osób ich rolą jest ochrona naszego wzroku – lepsze widzenie, nieraz zadaniem ich jest wzbudzić zachwyt, jakieś emocje u innych osób, a niekiedy muszą spełniać wiele zadań “do wszystkiego”. Często decydujemy się na oprawy np. czarne tłumacząc, że pasują do naszej garderoby, naszej pracy, ale czy pasują do nas…?

Kolor to cecha opraw, którą widzimy na początku. Cały artykuł właśnie tej tematyce będzie poświęcony. Kolor jest najważniejszym aspektem jeśli chodzi o dobór okularów. Kolor oprawy powinien przede wszystkim nam – użytkownikom okularów podobać się, ale również pasować….

W tym cała zagadka?! To co nam pasuje?! Chcąc Państwu pomóc w tym ‘’doborze okularów’’ zdradzimy troszkę naszych trików 😉

Na początek pierwsza szokująca prawda: okularów nie dobieramy pod kolor tęczówki lub koloru włosów. Pierwszym ważnym aspektem jest pigmentacja naszej skóry, to ona określa nam do jakiej grupy kolorystycznej należymy – odcienie chłodne lub ciepłe – srebro lub złoto. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz pomocnym gadżetom (zdjc.poniżej) w szybki sposób wstępnie ustalimy tendencję naszej skóry: chłodne-srebrne, ciepłe-złote.

Kolejnym krokiem jest uściślenie cech kolorystycznych naszej skóry. Klasyfikacja oparta jest na prostym podziale: wiosna, lato, jesień, zima.

WIOSNA – kolor ciepły, jasny, czysty
LATO – kolor chłodny, jasny, przygaszony
JESIEŃ – kolor ciepły, ciemny, przygaszony
ZIMA – kolor chłodny, ciemny, czysty

Oczywiście dobór kolorystyczny jest bardziej złożonym tematem i wykonywany u każdej osoby zainteresowanej indywidualnie, (wszystkich szczegółów zdradzić nie możemy 😉

Źle dobrana oprawa okularowa może niestety podkreślić nasze niedoskonałości, uwydatnić to czego pokazywać innym nie chcemy np. cienie pod oczami. Zachęcamy wszystkich by otworzyli się na nowe wzory i nie bali się kolorów.

Dla każdej osoby, która chce pogłębić tematykę doboru opraw w praktyce – na sobie zapraszamy na indywidualne spotkania przy kawce 😉

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub danych kontaktowych poniżej.

ul. Kolejowa 27A
63-400 Ostrów Wielkopolski

Klienci indywidualni: oco.optyczne@gmail.com