Okulista? Optometrysta? Optyk?

Wiele z nas zastanawia się jaka różnica jest między optometrystą, okulistą oraz optykiem.

Różnica między wszystkimi trzema zawodami jest ogromna lecz łączy ich wspólny cel  – dbanie i ochrona naszego wzroku.

Zacznijmy od optometrysty, którego gabinet możemy znaleźć w salonach optycznych. Do niego należy zgłosić się z problemem potocznie mówiąc złego widzenia. Optometrysta wykona pomiar refrakcji, wady oka a następnie dobierze nam odpowiednie moce szkieł okularowych i kontaktowych. Zajmuje się korygowaniem wzroku.  Optometrysta jest w stanie zauważyć zmiany w oku,  wtedy pacjent kierowany jest na konsultację do lekarza okulisty.

Nawiązując do poprzedniego zdania pacjent udający się do lekarza okulisty otrzyma pomoc związaną przede wszystkim z leczeniem i diagnozą choroby oczu. Okulista również pomoże nam w skorygowaniu wady wzroku. Oczywiście jest to jedynie kilka wzmianek o tym zawodzie, zakres badań i zajęć lekarza okulisty jest bardzo szeroką dziedziną. 

Posiadając receptę od optometrysty lub okulisty udajemy się do optyka. Optyk pomaga w wyborze odpowiednich opraw okularowych oraz dobiera soczewki okularowe do określonej wady wzroku. Optyk oferuje również naprawę, konserwację okularów oraz odpowiedzialny jest za stronę techniczną tj. montaż soczewek do opraw.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub danych kontaktowych poniżej.

ul. Kolejowa 27A
63-400 Ostrów Wielkopolski

Klienci indywidualni: oco.optyczne@gmail.com