Jak prawidłowo czyścić okulary?

Zazwyczaj okulary brudzą się bardzo szybko – zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub niehigienicznych warunkach miejsca pracy. A Ty z pewnością zastanawiasz się, dlaczego tak szybko brudzą się moje okulary i jak czyścić te okulary. Czyszczenie okularów okazuje się że dla wielu użytkowników nie jest to wcale takie oczywiste. Jak we właściwy sposób czyścić okulary?- tak aby nie posiadały nawet najmniejszej smugi i tak by ich nie porysować ani nie uszkodzić powłok.

Najważniejsze, aby zaopatrzyć się w miękką ściereczkę z mikrofibry, która z reguły jest dołączana do okularów lub zawsze możesz taką zakupić w optyku. Trzeba pamiętać żeby przed użyciem ściereczkę wytrzepać. Dzięki temu usuniesz z niej ewentualne paproszki, które mogłyby przyczynić się do mikro rysek. Zwykła chusteczka higieniczna lub jakikolwiek materiał o grubszej strukturze (np. nasza garderoba, ręcznik kuchenny lub toaletowy) pozostawi rysy na powierzchni soczewek, a nawet opraw. Należy pamiętać, że takich uszkodzeń nie da się później spolerować i jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie podlega gwarancji. Podczas czyszczenia okularów najlepiej sprawdzi się płyn do czyszczenia okularów, który ma właściwości antystatyczne i idealnie nadaje się do wszystkich okularów z antyrefleksem. Specjalistyczny płyn można zakupić tylko w dobrym w salonie optycznym.

Jeśli twoje okulary są bardziej zabrudzone najlepiej użyć płynu do mycia naczyń niezawierającego w składzie ekstraktu z cytryny oraz balsamu, dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych smug na naszych szkłach okularowych. Okulary czyścimy pod bieżącą letnią wodą. Po umyciu należy je wytrzeć suchą ściereczką z mikrowłókna. W taki sposób z powodzeniem wyczyścisz zarówno same soczewki okularowe jak i całą oprawkę.

Należy ze szczególną uwagą zakupywać chusteczki nawilżane do czyszczenia okularów. Większość z nich posiadają na opakowaniu dopisek iż są przeznaczone do czyszczenia soczewek okularowych, ale nie znajdziemy informacji do jakiego konkretnie materiału. Większość soczewek okularowych są wyprodukowane z tworzywa organicznego potocznie mówiąc z plastiku. Jest to materiał, który bardzo łatwo uszkodzić używając nieprawidłowych materiałów i niedostosowanych produktów np. chusteczek nawilżanych z supermarketu. Najbezpieczniej chusteczki nawilżane do czyszczenia okularów, które nie posiadają w swoim składzie alkoholu zakupisz w optyku. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to produkt jednorazowy, chusteczka gdy wyschnie traci swoje właściwości i również może zaszkodzić naszym okularom.

Soczewka mineralna tzn. szklana jest bardziej utwardzona, a co za tym idzie bardziej odporna. Istnieje mniejsze ryzyko porysowania lub uszkodzenia powłok, ale to nie znaczy, że o takie soczewki dbamy mniej.

Jeśli zauważyłeś, że noski twoich okularów zzieleniały to jest to odpowiedni moment, aby zjawić się w salonie optycznym. Nasi specjaliści za pomocą odpowiednich narzędzi odświeżą twoje okulary.

W przypadku mocno zabrudzonych soczewek okularowych lub brudu zebranego na oprawce i w szczelinach okularów warto wykorzystać myjkę ultradźwiękową. Nasz salon posiadają takowe urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie wyczyścić całe okulary, nawet w trudnodostępnych miejscach.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub danych kontaktowych poniżej.

ul. Kolejowa 27A
63-400 Ostrów Wielkopolski

Klienci indywidualni: oco.optyczne@gmail.com